Fransız Askısı Nedir Nasıl Uygulanır?

Son yıllarda en çok uygulanan estetik ameliyatlarından biri Fransız askı işlemi oluyor. Sosyal medyanın gelişmesi ile insanlar fotoğraf çekmeye özen gösterir hale geldi. Fotoğraf çekerken güzel görünmek için burun düzeltme gibi düzenlemeler yapılıyor. Özellikle son yıllarda estetiğe olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Güzellik algısı sürekli olarak değişen bir durumdur.

Şimdilerde estetikli güzellik trend olmuş durumdadır. Yeni güzellik algısı ayak uydurmak için hem ünlüler hem de diğer kişiler botoks gibi pek yok estetik işlemi yaptırıyor. Bu işlemleri yaptırırken yüzlerinde ne kadar estetik olduğunun bir önemi olmuyor. Son yıllarda en çok ön plana çıkan artık işleme Fransız askısı işlemi oluyor. Uygulaması kolay bir işlem ve aynı zamanda çok çabuk iyileşen bir işlem olduğu için çok fazla tercih ediliyor. Hem elmacık kemiğini hem de çeneyi çok belirgin bir hale getiriyor. Peki bu işlem nasıl yapılıyor?

Fransız Askısı Nedir?

Ameliyatsız bir şekilde yüzü gerdirme ve yüz hatlarını meydana çıkarma işlemine denir. Dudak dolgusu ile Fransız askısını bir arada yaptırırsanız yüzünüzde ciddi oranda bir değişim söz konusu olur. Özellikle yurtdışında çok yaygın bir işlem olmasına rağmen Türkiye’de bu kadar yaygın bir işlem değil. 2020 yılında bu işlem ülkemizde sıkça yapılmaya başladı. Özellikle ünlü isimler bu işlemi çok sık uygulamaya başladı. Pek çok ünlü isim de bu işlemi görmek mümkün oluyor. Sadece estetik amacıyla yapılmayıp yüz felci geçiren kişilerde de sağlık açısından oluşturulan bir işlem oluyor.

Ülkemizde yapılan pek çok gerdirme işlemi vardır. Fakat bu gerdirme işlemleri çok kısa bir süre içerisinde etkisini yitirdiği için şimdilerde daha çok bu yöntem tercih ediliyor. Bu yöntem son derece uzun ömürlü veya basit bir yöntemdir. Peki her cilt tipi için uygun mudur? Bu işlemi yaparken kullanılan ipin kalitesi çok önemlidir. Kırçıllı ip denilen ipler kullanılıyor. Meme dikleştirme işleminde de gerdirme işlemi uygulanıyor. 

Fransız Askısı Nerelere Uygulanır?

Son zamanlarda en çok kullanılan estetik yöntemlerinden biridir. Bu işlem ameliyatsız bir şekilde yapıldığı için çok fazla tercih edilen yöntemlerden biri oluyor. Popo kaldırma gibi dikleştirilerek ve gerdirerek yapılan bir işlemdir. Yüzün çeşitli alanına yapılabilir. Yanak ve elmacık kemiği belirginleştirmek için en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

Son derece kalıcı olmasından dolayı diğer gerdirme operasyonlarından daha çok tercih ediliyor. Yaşın ilerlemesi ile çene altı sarkmaları meydana geliyor. Bu sarkmalara en aza indirmek adına bu yöntem tercih ediliyor. Düşük kaçla insanlar kaç gerdirme operasyonu ile kaşlarını kaldırıyor. Bu işlem ile kaşlar en kalıcı şekilde kaldırılır. Aynı zamanda uzun süre bu şekilde kullanmak mümkün oluyor.

Fransız Askısının Yarar ve Zararları

Karın germe ameliyatı gibi yüzü gerdirerek istediğiniz şekle getirir. Pek çok avantajı ile ön plana çıkıyor. İpler ile yüz gerdirme sağlandığı için mimiklerde herhangi bir kısıtlama söz konusu olmuyor. İşlem yapıldıktan bir gün sonra eski hayatınıza dönüş yapabiliyorsunuz.

Bu işlemi yapmak için en az 35 yaşında olmak gerekiyor. Aynı zamanda üst sınır yaş 70 olmaktadır. Bu işlem ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirildiği için yüzde ve çenede herhangi bir iz oluşumuna rastlanmaz. İşlem sonrası iyileşme süresi ise kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Zararları ise vücudun ipi kabul etmemesi durumunda Reaksiyon göstermesidir. İplerin yerleştirileceği derinlik iyi bir şekilde ayarlanmaz ise ciltte çukurlar oluşabilir. Aynı zamanda eşit bir şekilde yapılmazsa ciltte dengesiz bir görünüm ortaya çıkar.

Formun Üstü

Formun Altı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *